Nie czekaj na marzenia…

Wypełnij poniższy formularz aby przejść do wybranych dla Ciebie pożyczek.

Kredyt hipoteczny na co zwrócic uwage

Jeśli myślimy nad zaciągnięciem kredytu hipoteczneo to musimy pamiętać, że jest to zobowiązanie na lata. Dlatego też warto przeanalizować wszystkie możliwe rozwiązania, zapoznać się z specifikacją kredytową i dokładnie zaplanować wszystko zanim udamy się do banku. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje które powinna wiedzieć osoba która ma zamiar aplikować o pożyczke Mówiąc prostym językiem na kredyt hipoteczny decydujemy się przważnie wtedy ,gdy postanawiamy zmienić naszą sytuacje mieszkaniową. Jednak chcieć a móc co to innego, zastanówmy się nad realnymi możliwościamy spłaty zobowiązania ,przeanalizujmy wstępnie nasze wydatki i określmy zdolność kredytową. Na samym początku możemy porónać różne oferty online, użyć kalkulatorów kredytowych i zobaczyć jaka oferta będzie tą najkorzystniejszą. Również możemy udać się do doradcy finansowego który napewno doradzi wszytsko tak jak być powinno. Kiedy dojdziemy do momentu w którym możemy zacząć poszukiwania swojego wymarzonego mieszkania. W tym samym momencie przekonujemy się jakiej kwoty naprawde potrzebujemy. Pamiętajmy że musimy również uwzględnić koszty na ewentualny remont mieszkania. Nasz budżet będzie w znacznym stopniu obciązony – jeśli dysponujemy środkami finansowymi na remont to lepiej będzie dołaczyć je do wkładu własnego, gdyż im większy wkład własny tym mamy większe możliwośći wynegociowania korzystniejszych warunków.

Formularz umowy przedwstępnej  musi zawierać najważniejsze informacje takie jak:

Lokalizacja i cena nieruchomości Wysokość zadatku bądź zaliczki Oznaczenie nieruchomości Dokładne dane strony umowy Termin spisania umowy głownej

Umowa przedwstępna

Skoro wybraliśmy juz mieszkanie, znamy swoją zdolność kredytową i naszą możliwość spłaty raty. To na tym etapie możemy pospisać już umowe przedwstępną z stroną sprzedającą nieruchomość (z deweloperem). Ta własnie umowa przedwstępna staje się podstawą do złożenia wniosku o pożyczke należy rónież do niej przygotwać niezbędne informacje o nieruchomości którą zamierzamy nabyć.

Jak skłądać wniosek o kredyt na mieszkanie ?

Procedury mogą być bardzo uciązliwe, wszystko wymaga dodatkowej dokumentacji która musimy dołaczyć. Jednak każdy bank może wymagać nieco innych dokumentów. Dlatego warto przed złozeniem wniosku zobaczyć co nasz bank potrzebuje do autoryzacji naszego wniosku. Dokumenty identyfikacyjne, mające na celu potwierdzenia tożsamości będą to:

  • Dowód osobisty
  • Dodatkowy dokument tożsamości (paszport)

Bank będzie wymagał od nas kopi obu dokumentów potwierdzajadych naszą tożsamość. Dodatkowo również może zażądać świadectwa ślubu.

Jakie dokumenty potwierdzające nasze dochody ?

Rodzaje tej dokumentacji zależy od tego, z jakiego tytułu otrzymujemy dochody :

  • Osoby prowadzące własną działaność gospodarcza muszą przedstawić dokumenty, odkreślajaće wysokość uzyskiwanych przychodów. Może być to książeczka przychodów i rozchdów z ostatniego roku podatkowego bądź zeznanie PIT za ostatni rok. Niezbędne również będą wszytskie dokumenty potwierdzające rejestracje firmy takie jak (NIP, REGON)
  • Osoby zatrudnione na podstawie umowy o prace powinny przedstawić zaświadczenie od pracodawcy. Wymaga się, aby zaświadczenie zostało wypelnione na specjalnym formularzu bankowym.

Inne dokumenty do potwierdzenia naszych dochodów należą:

  • Opinia z BIK oraz z innych bankow. Są to podstawowe dokumenty, określające historię kredytową
  • Zeznanie podatkowe
  • Osoby które w poprzednich latach posiadały kredyt muszą dodatkowo dostarczyć
  • Zaświadczenie o obsłudze kredytu
  • Zaświadczenie z BIK o spłacie kredytu

Summary
Kredyt hipoteczny
Article Name
Kredyt hipoteczny
Description
Jak przygotować się do złożenia wniosku o kredyt? Wszystko to i i odpowiedzi na inne pytania znajdziesz tutaj
Author